9. un 10. aprīlī Latvijā viesojās SEMEX kompānijas ģenētikas speciālists Peter Beek.

15.04.2024

Viesošanās laikā tika apmeklēta Kisieļa zemnieku saimniecība un A/s “Agrofirma Tērvete”.

Vizītes laikā kopā ar A/s Dimedium Latvija ģenētikas sektora speciālistiem Peter Beek viesojās Kisieļa zemnieku saimniecībā, kur pārsvarā tiek izmantots dzimumšķirotais bioprodukts no SEMEX kompānijas. Atsevišķu buļļu meitas, kuras ir dzimušas no Semex kompānijas buļļu bioprodukta, sasniegušas jau  ceturto laktāciju. Paldies saimniekiem Ainai un Andim par laipno uzņemšanu un veikto apkopojumu par Semex kompānijas buļļu meitām, to izcelšanos un ražībām!

Otrajā dienā viesojāmies A/s “Agrofirma Tērvete”, kur nozares vadītājs Andris Krastiņš Semex pārstāvi iepazīstināja ar saimniecību. Arī šī saimniecība sava ganāmpulka atražošanai izmanto SEMEX piedāvāto konvenciālo un dzimumšķiroto biomateriālu. Paldies Andrim par atvēlēto laiku šim apmeklējumam!

SEMEX ir uzņēmums Kanādā, kas piedāvā augstvērtīgu Amerikas un Kanādas izcelsmes buļļu ģenētiku visā pasaulē. A/s Dimedium Latvija ir SEMEX oficiālais pārstāvis Latvijā.

Apmeklētajos  ganāmpulkos SEMEX buļļu meitas raksturojas ar augstiem izslaukumiem un ļoti labu eksterjera vērtējumu. SEMEX eksperts sniedza specifiskus ieteikumus par buļļu izvēli, lai sasniegtu maksimālu ražīgumu. Šāda sadarbība starp uzņēmumu un lauksaimniekiem ir būtiska, lai veicinātu inovācijas un ilgtspējīgu attīstību lauksaimniecības nozarē. SEMEX pārstāvja vizīte Latvijā sniedza iespēju sadarbībai kļūt vēl ciešākai, nodrošinot, ka mūsdienīgākie risinājumi un labākās prakses ir pieejamas visiem, kas strādā šajā nozarē.