Seminārs- "VESELĪGI TELIŅI- RAŽĪGA GANĀMPULKA SĀKUMS" Jaunmārupē

01.08.2023

26. jūlijā Jaunmārupē organizējām semināru- VESELĪGI TELIŅI- RAŽĪGA GANĀMPULKA SĀKUMS. 

Seminārā lektors bija Dr. Mike Nagorske.

Dr. Nagorske ir uzaudzis Minesotā, saimniecībā, kas audzē graudus un liellopus. Minesotas universitātē ieguvis izglītību veterinārmedicīnā. Veterinārārsta karjeras sākumā strādājis ģenētikas jomā. Viņš vēlas, lai ģenētikas sniegtās iespējas tiktu pilnībā izmantotas, mazos teliņus atbilstoši turot un ēdinot.

Kā SCCL Izpētes direktors Dr. Nagorske veicina pierādījumos balstītus risinājumus, lai palīdzētu piensaimniekiem darboties sekmīgāk. Dakteris konsultē daudzus gan gaļas, gan piena govju turētājus visā pasaulē- Eiropā, Āzijā, Dienvidamerikā, Kanādā un, protams, ASV., veterinārārstu no visas Latvijas, lai mācītos un atkārtotu sen zināmas profesionālas lietas. Šoreiz veterinārā ginekoloģija un govju dzimumcikla sinhronizēšanas paņēmieni bija galvenais temats, ko kolēģi apsprieda kopā ar vieslektoru Dr.Vet.med David Mino no Spānijas.

Lektors seminārā uzsvēra, ka katrs teļš ir svarīgs! Seminārā apspriedām, cik svarīgs ganāmpulka veselībai un produktivitātei ir pārejas piens un kā CCT jaunpiena pulveris palīdz atdarināt pārejas pienu.

Pakavējāmies pie jaunpiena nozīmes ilgtermiņā. Pētījumos teikts, ka laikus saņemts kvalitatīvs jaunpiens mazina teļu mirstību un palielina dzīvsvara pieaugumu. Lektors skaidroja arī to, kādēļ jaunpienu teļiem jādod arī pēc pirmās dzīves dienas?

Pēc semināra lektors piedāvāja uzreiz doties kopā ar saimniekiem uz fermu un gribētāju skaits bija gana liels, tomēr šādu iespēju mēs varējām dot tikai vienai saimniecībai. Šoreiz tā bija saimniecība Saldus novadā. Saimnieki bija patiesi priecīgi par šādu doto iespēju- uzreiz pēc semināra doties kopā ar Dimedium pārstāvjiem un semināra lektoru uz viņu saimniecību.

Paldies visiem, kas ieradās uz mūsu organizēto semināru, izteica viedokli un dalījās pieredzē!

Pasākums notika angļu valodā ar tulkojumu uz latviešu valodu.