Dimedium sadarbība ar Smiltenes Tehnikumu

14.12.2022
Vispārīgi

13.decembrī AS Dimedium Latvija valdes priekšsēdētājs Ansis Kuplis viesojās Smiltenes Tehnikumā, lai ar izglītības iestādes direktoru Rolandu Aģi, direktora vietnieci Rudīti Grabovsku un veterinārmedicīnas mācību programmu nodaļas vadītāju Eviju Bērziņu pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas.

 

AS Dimedium rūpējas, lai arī Latvijas lauksaimnieku ikdienā aizvien mērķtiecīgām ienāktu jaunākās pasaules vēsmas – jaunākās ganāmpulka vadības programmas, dažādi virtuālie risinājumi lauksaimnieku darba uzlabošanai visiem procesiem fermās, t.sk. piena ražošanas procesā. Programmatūra un mūsdienīgas testa un kontroles iekārtas, kas palīdz ātrāk pamanīt un novērst pamatiekārtu kļūdas. Piena lopkopības saimniecību vadības programma, kas ļauj visu diennakti pārraudzīt audzēšanu, ražošanas rādītājus, govju veselību.

Saimniecībās, kas aprīkotas ar jaunajām tehnoloģijām, vairs nepavisam nav tā, kā teica agrāk, ka lopkopības jomā strādājošie piesaistīti govs astei. Nē, viņi vairāk ir piesaistīti datoram vai viedierīcei, kurā var sekot līdzi visam svarīgākajam, kas attiecas uz ganāmpulka vadības sistēmām. Tiesa, lai strādātu ar minētajām iekārtām, nepieciešami izglītoti jaunie speciālisti, kuru vidū AS Dimedium Latvija valdes priekšsēdētājs labprāt redzētu Smiltenes tehnikuma nākamos lopkopības tehniķus un veterinārārsta asistentus.

Lasīt visu rakstu - https://ej.uz/dimediumsadarbiba

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Evija Bērziņa, Baiba Vahere